Where am I?     Home » LASBA » Tournaments » LASBA Secondary Championships 2015-16 Information

HOME

Lanark Area Schools Badminton Association


LASBA Secondary Championships
31st Jan - 1st Feb 2016
Ravenscraig
Link to Tournament Software Site for Draws and Results

Results & Photos

Event Winner Runner-Up
Under 13 Boys Singles

Lewis Hart
(Dalziel High)

Daniel Agnew
(Holy Cross High)
 
Under 13 Girls Singles Jessica Robson
(Lanark Grammar)
Katelyn Fagan
(Holy Cross High)
 
Under 14 Boys Singles James Leggate
(Lesmahagow High)
Anthony Waring
(Cardinal Newman High)
 
Under 14 Girls Singles

Rachel Wedlock
(Dalziel High)

Carla Williams
(Calderglen High)
 
Under 14 Boys Doubles Kieran Aitken &
Michael Bannon
(St. Andrews High)
Martin Downie &
Christopher O’Neill
(Uddingston Grammar)
 
Under 14 Girls Doubles Fiona McLean &
Carla Williams
(Calderglen High)
Katelyn Fagan &
Emma McLaughlin
(Holy Cross High)
 
Under 14 Mixed Doubles Lewis Hart &
Rachel Wedlock
(Dalziel High)
Daniel Agnew &
Katelyn Fagan
(Holy Cross High)
 
Under 15 Boys Singles Danny Robson
(Lanark Grammar)
Calum Strang
(Lanark Grammar)
 
Under 15 Girls Singles No Match No Match
   
 
Under 16 Boys Singles Alex Scott
(Dalziel High)
Matt Dyer
(Duncanrig Secondary)
 
Under 16 Girls Singles Eileen Gordon
(St. Andrew
's & St. Bride’s)
Abby McCallum
(Carluke High)
 
 
Under 16 Boys Doubles Danny Robson &
Callum Strang
(Lanark Grammar
)
Fraser Dickson &
Cameron Yau
(Dalziel High)
Under 16 Girls Doubles

Eileen Gordon &
Kirsty Lappin
(St. Andrew
's & St. Bride’s)

Ruth Cunningham &
Abby McCallum
(Carluke High)  
 
Under 16 Mixed Doubles Danny Robson &
Jessica Robson
(Lanark Grammar)
Mark Dobbin &
Ruth Cunningham
(Carluke High)
 
Under 19 Boys Singles Ben Strang
(Lanark Grammar)
Ross Dick
(Dalziel High)
 
Under 19 Girls Singles Sarah Kennedy
(Lanark Grammar)
Lauren Kennedy
(Lanark Grammar)
 
Under 19 Boys Doubles Owen Robson &
Ben Strang
(Lanark Grammar)
Ross Dick &
Lewis Hart
(Dalziel High)
Under 19 Girls Doubles Sarah Kennedy &
Lauren Kennedy
(Lanark Grammar)
 
Dayna Swan &
Gail Whyte
(Larkhall Academy)
 
Under 19 Mixed Doubles

Owen Robson &
Lauren Kennedy
(Lanark Grammar)

Ben Strang &
Sarah Kennedy
(Lanark Grammar)

Sponsored By Logo